fbpx

Historia RADMOT

Dzisiaj RADMOT to solidny i wszechstronny partner biznesowy. Wciąż się rozwijamy, poszerzamy kompetencje i stawiamy przed sobą coraz większe wyzwania. Wspólnie z naszymi klientami budujemy przyszłość.

Droga rozwoju od małego zakładu rzemieślniczego do cenionego partnera na rynku branży metalowej była długa i nie zawsze łatwa. Firma powstała w 1984 roku w Radomiu i mieściła się w wynajmowanym garażu. Początkowo zatrudnialiśmy 2 pracowników i pracowaliśmy na używanych konwencjonalnych tokarkach i prasach. Produkowaliśmy głównie części samochodowe na rynek części zamiennych.

W roku 1994 inwestując w rozwój technologiczny i konkurencyjność zakupiliśmy pierwsze używane obrabiarki sterowane numerycznie jednocześnie stawiając pierwsze kroki na rynku europejskim.

W roku 1996 rozpoczęliśmy nowy etap rozwoju technologicznego oraz rozwoju kadry specjalistów podejmując współpracę z liczącymi się na rynku firmami europejskimi tj. SKF produkując różnego rodzaju komponenty w technologii CNC dla przemysłu maszynowego, elektrotechnicznego, optycznego i motoryzacyjnego Elastyczne i szybkie dostosowanie się do potrzeb rynku było przyczyną wielu zmian profilu produkcji.

Unowocześnianie i rozbudowywanie parku maszynowego umożliwiło nam pozyskiwanie nowej kategorii klientów. Inwestycje w maszyny i urządzenia ściśle wiązały się z zatrudnieniem doświadczonej kadry inżynierskiej oraz wykwalifikowanych operatorów maszyn. Firma systematycznie budowała swoją markę na ryku krajowym i zagranicznym

Jan Stańczyk

Prezes Zarządu firmy RADMOT

2019

Uzyskanie certyfikatu IATF

2017

Wybudowanie nowej hali Automotive

 

2010

Zainicjowanie budowy działu obróbki prętowej

Dziś posiadamy 12 maszyn, na których obrabiamy detale toczone i toczono-frezowane o średnicy od 8 mm do 65 mm.

2007

Uruchomienie kolejnego wydziału produkcyjnego

Wyposażony został w nowoczesne 5-osiowe maszyny marki Hermle. Następnie doposażyliśmy dział w kolejne nowoczesne maszyny, m.in. zautomatyzowane centra frezerskie marki Chiron.

2005

Zakup nowoczesnych maszyn pomiarowych

Jako pierwsi w regionie pozyskaliśmy współrzędnościową maszynę pomiarową (CMM). Ta decyzja otworzyła przed nami nowe możliwości rozwoju.

2001

Nowy zakład produkcyjny

Przenieśliśmy się z wynajmowanych hal do naszej nowej siedziby w Jedlińsku.

1996

Przełomowy dla firmy RADMOT

Weszliśmy w  nowy etap rozwoju technologicznego i rozwoju naszej kadry specjalistów. Podjęliśmy współpracę z liczącymi się na rynku firmami europejskimi np. SKF i na dużą skalę uruchomiliśmy produkcję różnego rodzaju komponentów w technologii CNC dla przemysłu maszynowego, elektrotechnicznego, optycznego i motoryzacyjnego

1994

Pierwsze kroki na rynkach europejskich

Zainwestowaliśmy w nasze pierwsze obrabiarki sterowane numerycznie, stawiając jednocześnie pierwsze kroki na rynkach europejskich. Od tego momentu RADMOT systematycznie buduje swoją markę na rynku krajowym i zagranicznym.

1984

Powstanie RADMOT

Początkowo mieściła się w wynajmowanym garażu. Zatrudnialiśmy wtedy dwóch pracowników i pracowaliśmy na używanych, konwencjonalnych tokarkach i prasach. Produkowaliśmy głównie części samochodowe na rynek części zamiennych.

Początki RADMOT…